KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13139188
*
nr 1313 9188
Carsten Ström
(f. 1913), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1951, "två munkar". Olja på pannå, 29x26 cm
Carsten Ström, född 1913 i Malmö, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 19:02:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 18:50:38
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carsten Ström
Carsten Ström, född 1913 i Malmö, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Carsten Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carsten ström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Carsten Ström
Carsten Ström, född 1913 i Malmö, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Carsten Ström
nr 1313 9188
Carsten Ström
(f. 1913), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1951, "två munkar". Olja på pannå, 29x26 cm
Carsten Ström, född 1913 i Malmö, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/3 18:50:38 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carsten Ström
Carsten Ström, född 1913 i Malmö, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Carsten Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carsten ström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



